O autorze
Janek Samołyk to wrocławski autor piosenek, muzyk i wokalista. W 2009 roku zwyciężył w konkursie debiutantów na OFF Festivalu 2009. Od tamtej pory m.in. wydał dwa dobrze przyjęte albumy "Wrocław" i "Problem z wiernością", a także zagrał serię koncertów w Chinach. Prywatnie fanatyk Wrocławia i Dolnego Śląska.

Coś z nieczego Na Prezent - nowa płyta już jest!!!

Przedstawiam Wam „Na prezent” - naszą trzecią płytę. Płytę gitarową, alternatywną, na której najważniejsze są piosenki. Płytę, którą z premedytacją zapełniliśmy gitarowymi brzmieniami rodem z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Płytę, na której teksty są przynajmniej równoważne muzyce.


Na trzeci album nagraliśmy utwory Marka Jałowieckiego – muzyka, który zainspirował wielu artystów (np. zespół Myslovitz), a jednocześnie od lat pozostaje w niszy. W 2006 roku byłem w fanklubie jego zespołu Delons i już wtedy nie mogłem zrozumieć czemu tak mało osób zna jego twórczość. "Na prezent" to wybór moich ulubionych utworów, które często śpiewałem prywatnie dla przyjaciół i które są mi bardzo bliskie. Jednocześnie piosenki te (oprócz jednej) nie były oficjalnie wydane, więc nie skłamię pisząc, że materiał jest premierowy. Co więcej, specjalnie na nowy album, napisaliśmy z Markiem zupełnie nowy utwór „Kolor w cichych ćmach”.

Trzecia płyta to ważny krok na muzycznej drodze każdego zespołu. "Wrocław" i koncert na OFF Festivalu były naszym debiutem. "Problem z wiernością" dotarł do wielu ludzi i pozwolił nam zagrać dla słuchaczy w całym kraju. Marzę, by nowy album pozwolił nam na stałe wpisać się w polską scenę muzyczną. Czy tak się stanie? Nie wiem. Czuję jednak, że przygotowaliśmy dla Was coś naprawdę wyjątkowego! :)Album, tak jak poprzednie dwie nasze płyty, wydaje Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Poza gitarami możecie spodziewać się m.in. brzmień fortepianu, niepowtarzalnego basu Piotrka Wojniusza, a także skrzypiec oraz głosu naszej Patrycji. W nagraniach wsparli nas min.: Jaca z Myslovitz, Załęs z Hurtu i Dust Blow, Michał Wdowikowski (anTeny, Król) i kwartet smyczkowy z Opery Wrocławskiej.


Płytę zapowiada piosenka "Złe czasy".Fragmenty utworów, a także możliwość kupienia płyty na CD lub w MP3, znajdziecie na stronach Polskiego Radia .

Lista piosenek:
1. Samotność jest jak C i F
2. Pudełko
3. Krajobraz z rzeką
4. Wybieranie koloru
5. Złe czasy
6. Na prezent
7. Pokaż palcem
8. Kolor w cichych ćmach
9. Puste bistro
10. Przemysłowy kochanek
11. 20 koncepcji
12. Z biegiem czasu
13. Fan Elvisa

Sprawdźcie to :) I dajcie znać jak wrażenia! :)
Trwa ładowanie komentarzy...