O autorze
Janek Samołyk to wrocławski autor piosenek, muzyk i wokalista. W 2009 roku zwyciężył w konkursie debiutantów na OFF Festivalu 2009. Od tamtej pory m.in. wydał dwa dobrze przyjęte albumy "Wrocław" i "Problem z wiernością", a także zagrał serię koncertów w Chinach. Prywatnie fanatyk Wrocławia i Dolnego Śląska.

Wyruszamy na AlterFest w Mysłowicach

Plakat festiwalu AlterFest
Plakat festiwalu AlterFest
W Mysłowicach nie ma już OFF Festiwalu, ale to cały czas miasto, w którego krwobiegu jest muzyka alternatywna. Dziś jedziemy tam na festiwal AlterFest.

Mysłowice to dla mnie ważne miejsce na muzycznej mapie Polski. To tam, w 2008 roku wystąpiłem po raz pierwszy pod szyldem "Janek Samołyk". Wtedy poprzedzałem koncert Marka Jałowieckiego, tego samego, który zaszczepił w Mysłowicach miłość do indie popu. Po latach dała ona Polakom m.in.: Myslovitz, Negatyw, Iowę Super Soccer oraz przede wszystkim niesamowitych słuchaczy. Tam ludzie po prostu znają takie zespoły, jak Ride, Housemartins, Camera Obscura czy Go-betweens, muzyka jest ważna i można o niej rozmawiać godzinami.

Mysłowice przez 3 lata były stolicą alternatywnej muzyki w Polsce. Był to czas, kiedy Artur Rojek umiejscowił w swoim rodzinnym mieście OFF Festival. Mam wielu znajomych, którzy najcieplej wspominają pierwszą edycje. Dwie sceny, niewielu ludzi, ale za to sami prawdziwi fani muzyki - nikt nie przyszedł na wydarzenie, wszyscy na koncerty. Dwie sceny przy bardzo dobrym line-upie miały te zaletę, że nawet siedząc w ogródku przy piwie słuchało się koncertu (nie było kilku występów w tym samym czasie), a więc Ci którzy byli wtedy w Mysłowicach mają wspólne wspomnienia.

Po paru latach i dużej (choć lokalnej) politycznej burzy, OFF Festival został przeniesiony do Katowic, gdzie rozwija się z sukcesem. Na szczęście Mysłowice cały czas są ciekawym miejscem dla fanów alternatywnej muzyki. Regularnie grają tam dobre grupy, powstają też nowe, warte uwagi projekty. Jednym z nich jest AlterFest - festiwal muzyki alternatywnej robiony przez zapaleńców dla zapaleńców. Pierwsza edycja odbyła się rok temu, aktualnie trwa druga. Jeśli macie chwilę i jesteście w pobliżu, wpadnijcie na koncerty. Dziś z moim zespołem mamy radość wystąpić w Wikingu, jutro grają Korbowód i Roboty na Wysokościach, w piątek Łagodna Pianka, a w niedziele PCTV, Fair Weather Friends i Kumka Olik.
Trwa ładowanie komentarzy...