O autorze
Janek Samołyk to wrocławski autor piosenek, muzyk i wokalista. W 2009 roku zwyciężył w konkursie debiutantów na OFF Festivalu 2009. Od tamtej pory m.in. wydał dwa dobrze przyjęte albumy "Wrocław" i "Problem z wiernością", a także zagrał serię koncertów w Chinach. Prywatnie fanatyk Wrocławia i Dolnego Śląska.

Singiel nieoczywisty

"Czy to jest przypadek" to trzeci singiel z płyty "Problem z wiernością". Singiel nieoczywisty. A jednak okazało się, że to właśnie ten utwór chcą puszczać w stacjach radiowych. To nie pierwszy taki przypadek zarówno na mojej muzycznej drodze, jak i wielu moich muzycznych przyjaciół.

Gdy promowałem na koncertach moją pierwszą płytę "Wrocław", najlepsze wrażenie na publiczności robiła piosenka "I ain't gonna give up (yet)". Spodziewałem się, że to najbardziej oczywisty singiel z płyty, który może pomóc zwrócić na nią uwagę. Nawet sobie nie wyobrażacie jakie było moje zaskoczenie gdy dużo większą popularność (i miejsca na listach przebojów!) zdobyła "Piosenka o pointach" - utwór, którego na płycie miało nie być. Wskoczył na listę piosenek tylko dlatego, że inny kawałek nie pasował do nastroju albumu i pojawiła się potrzeba, by go zastąpić.

Przy drugiej płycie "Problem z wiernością" udało się trafić z dwoma pierwszymi singlami. Zarówno "Codziennie", jak i utwór tytułowy dobrze radziły sobie zarówno w eterze, jak i na koncertach. Jeśli chodzi o trzeci singiel, wytwórnia płytowa podpytała dziennikarzy muzycznych ze stacji radiowych, który utwór mogliby chcieć prezentować. Ich sugestia była dla mnie nie do przewidzenia. Nagrywając album nigdy nie przypuszczałem, że "Czy to jest przypadek" mógłby promować wydawnictwo. Sądziłem, że piosenka jest zbyt smutna i nie ma oczywistego refrenu. I znów zostałem zaskoczony. To co piszę, prowadzi do jednej konkluzji. Będąc twórcą, czasami trudno o dystans wobec własnych preferencji. Artysta rzadko kiedy może przewidzieć, które efekty jego twórczości mogą przypaść do gustu ludziom. Widzi, jak na koncertach słuchacze reagują na piosenki, jednak i to potrafi być mylące. Jest to bowiem inna publiczność niż np. słuchacze radiowi, którzy jeszcze nie znają Twoich piosenek.

Do utworu "Czy to jest przypadek" nie mieliśmy przygotowanego teledysku. Z pomocą pospieszyli nam słuchacze, którzy przygotowali dużo swoich prac, z których złożono video. W imieniu zespołu dziękujemy wszystkim, którzy się w to zaangażowali. Fantastyczna sprawa! Zobaczcie:
PS
Na piosenkę możecie głosować na Liście Przebojów Trójki http://lp3.polskieradio.pl ! :)
Trwa ładowanie komentarzy...